Jdi na obsah Jdi na menu
 

Obranné stavby

LEHKÉ ZBRANĚ

(doplněk vyšších tříd, při vysokém počtu sestřelí stíhače)

Raketomet

Nejlevnější a nejslabší obranná baterie. Proto je nepoužitelná při odražení útoku jen o něco silnějšího hráče. Protože vůči němu má bonus rychlé střelby poměrně levný křižník, kterých bývá u většiny protivníků velmi mnoho, je tedy jen na body, o které můžete lehce přijít, proto je vyhozenými surovinami.

Doporučení: ze začátku je nechte být, později až budete vlastnit několik desítek plazmových věží postavte jich třeba tisíce

Lehký laser

I když je jen o málo lepší než raketomet, vyplatí se více. Protože si na něj rychlou střelbou troufne jen velký destroyer, bombardér a HS, tak je už o nějaký ten kousek žádanější. Přesto si rozmyslete jestli si dovolíte do něj vrazit cenný krystal, jelikož ho stojí 500 a kovu pak 1500.

Doporučení: zpočátku je stejný jako raketomet, zapomeňte na něj do doby, než budete stavět třeba destroyery nebo je nestavte vůbec

 

STŘEDNÍ (=VYŠŠÍ) TŘÍDA ZBRANÍ

(podpora elitních zbraní, při vysokém počtu sestřelí mateřské lodě)

Těžký laser

Je vylepšeným laserem, proto je i vůči ceně 6000 kovu a 2000 krystalu poměrně výkonný. S bonusem rychlé střelby si ho dá jen pro obrané baterie hrůzostrašný bombardér a HS. Velmi se vyplatí jako podpůrný prostředek pro elitní obranu.

Doporučení: tyto stavby se vyplatí už stavět ve velkém, udělejte důležité výzkumy a několik (stovek) jich postavte

Ion kanón

Je to do jisté míry opak těžkého laseru. Má velice dobrý štít, ale zato moc nesestřelí, proto ho určité lodě dají o několikrát lehčeji než jeho protějšek ve střední třídě těžký laser. S cenou 2000 kovu a 6000 krystalu je tedy vlastně jen pro boháče, protože krystal je potřebný hlavně na výzkum a ne na "slabý" kanón. Bonus proti němu z rychlé střelby je stejný jako u těžkého laseru.

Doporučení: postavte je až bude vaše hodinová produkce krystalu 10 000 nebo pokud se zblázníte, vlastně... nejlepší je je úplně přehlédnout

 

ELITNÍ OBRANA

(nejvyšší kategorie zbraní, jedna dokáže zničit téměř jakoukoliv loď)

Gauss kanón

Má velkou palebnou sílu a hodně vydrží. Jeden dokáže zničit spoustu lodí. Ačkoli stojí 20 000 kovu, 15 000 krystalu a už 2000 deuteria, vyplatí se. Rychlou střelbou na něj jde jen HS a to nebývá časté.

Doporučení: je sice chlouba sama, ale je lepší plasmová věž než 3 gauss kanóny podle mě

Plasmová věž

Je to nejlepší známá zbraň. Vydrží nepředstavitelně hodně a sestřelit několik lodí jí nedělá problém. Jelikož se po boji opravuje 70% zničených věží, je tedy pravděpodobné, že vaše ztráty budou zanedbatelné oproti útočníkovi. Dle jedné citace je to dobrá psychologická záležitost.

Doporučení: jednoduše...      stavte jich co nejvíce 

 

ŠTÍTY

(ochrana surovin)

Malý planetární štít

Funguje jako bariéra mezi vaším skladem, obranou a nepřítelem. Pokud má  nepřítel nedostatek palebné síly, tak ho neprorazí, protože má velmi silný a velký štít, který se obnovuje při každém ze šesti kol v útoku. Může zachránit nějaké obranné baterie, protože neutralizuje část nepřátelské palby a obrana tak může střílet.

Doporučení: každý  múže vlastnit na jedné planetě jen1 malý i 1 velký štít, postavte ho co nejdříve, později je to jen kosmetický doplněk

Velký planetární štít

Stejný jako malý planetární štít. Jen je 5x silnější i dražší.

Doporučení: postavte ho jak to jen půjde, vyplatí se více, ale při velkých bitvách je celkem slabý

 

RAKETY

(ničení toho všeho a obrana toho všeho)

Antibalistická raketa

Bez nich je obrana vyhozenými surovinami. Jedna tato raketa zničí jednu meziplanetární, která na vás útočí.

Doporučení: postavte jich opravdu hodně, protože se vyplatí

Meziplanetární raketa

Je to velice šikovná  věc. Jedna tato raketa dokáže zdevastovat nepřítelovu obranu (1 raketa na 1 plasmu nebo 15 těžkých laserů) a pokud nemá obránce dostatek anti raket, vyjde to pro útočníka levně. Výhodou je, že zničené oranné zařízení těmito raketami  se automaticky (70%) neopravuje. Naproti všem výhodám má jen omezený dosah.

Doporučení: pokud budete vydělávat suroviny útočením ("farmařením") několik z nich nebude k zahození