Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lodě a jejich použití

Bitevní lodě

 

 

 

 

 

 

 

Civilní lodě

trans-m.png

       Malý transportér

        Transportéry jsou přibližně stejně velké jako stíhací lodě, ale nejsou vybaveny vysoce výkonnými pohony a palubními zbraněmi, aby bylo dostatek prostoru pro náklad. Malý transportér má nákladovou kapacitu 5,000 jednotek surovin. Díky jejich limitované palebné síle jsou často eskortovány jinými loděmi. V momentě kdy je impulzní pohon rozvinut na úroveň 5, malé transportéry jsou tímto impulzním pohonem vybaveny a létají vyššími rychlostmi.

 

CENA: 2000 kovu, 2000 krystalů

Základní data bez výzkumu:

Síla trupu: 4000 , Štít: 10 , Síla útoku: 5 , Rychlost: 5000 , Náklad: 5000

Požadavky: Spalovací pohon 2 , Hangár 2

trans-v.png

       Velký transportér

        Tato loď má na palubě jen něco málo na způsob zbraní a jiných technologií. Z tohoto důvodu není nikdy odesílána sama. Velký transportér, díky vysoce rozvinutému spalovacímu pohonu, slouží jako nejekonomičtější dodavatel surovin mezi planetami a samozřejmě také doprovází letky na nájezdech na nepřátelské planety za účelem získání tolika surovin, kolik je to jen možné.

 

 

CENA: 6000 kovu, 6000 krystalů

Základní data bez výzkumu:

Síla trupu: 12000 , Štít: 10 , Síla útoku: 5 , Rychlost: 7500 , Náklad: 25000

Požadavky: Spalovací pohon 6 , Hangár 4

kol-l.png

        Kolonizační loď

        S touto lodí můžete kolonizovat nové planety - nezbytné pro rozvíjející se říši! Když loď přistane na nové, ještě neobjevené planetě, změní se v základnu. Připraví dostatek materiálu, aby zde mohl vzniknout nový svět. Maximální počet planet je přitom daný pokroky ve výzkumu v astrofyzice. Každé dvě úrovně výzkumu umožňují kolonizovat jednu další planetu.

 

 

CENA: 10000 kovu, 20000 krystalů, 10000 deuteria

Základní data bez výzkumu:

Síla trupu: 30000 , Štít: 100 , Síla útoku: 50 , Rychlost: 2500 , Náklad: 7500

Požadavky: Impulzní pohon 3 , Hangár 4

recycle.png

       Recyklátor

       Protože se vesmírné bitvy stávaly většími, výsledné trosky se staly příliš rozlehlými ke snadnému zničení. Běžné transportéry se nemohly dostat dostatečně blízko bez utržení obrovského poškození od drobné sutě. Nový vynález na poli štítové technologie účinně vyřešil tento problém; objevily se recyklátory, nová třída lodí podobná velkým transportérům. S jejich pomocí mohly být objeveny zdánlivě ztracené suroviny. Díky novým štítům přestala drobná suť představovat jakýkoliv problém. Bohužel toto vybavení potřebuje místo a omezuje tak nákladovou kapacitu na 20,000.

CENA: 10000 kovu, 6000 krystalů, 2000 deuteria

Základní data bez výzkumu:

Síla trupu: 16000 , Štít: 10 , Síla útoku: 1 , Rychlost: 2000 , Náklad: 20000

Požadavky: Hangár 4 , Štíty 2 , Spalovací pohon 6

spio.png

      Špionážní sonda

       Špionážní sondy jsou malé, hbité letouny, které poskytují informace o jednotkách a planetách na velké vzdálenosti. Jejich vysoce výkonné pohony jim umožňují překonat velké vzdálenosti pouze za pár sekund. Jakmile dosáhnou oběžné dráhy planety, krátce zde zůstanou pro shromáždění dat. Během této doby mohou být odhaleny a snadno napadeny nepřítelem. Obrnění, zbraně, ani štíty nebyly z důvodu šetření místem nainstalovány, což dělá z těchto sond v momentě, kdy jsou odhaleny, snadný terč.

 

CENA:1000 krystalů

Základní data bez výzkumu:

Síla trupu: 1000 , Štít: 0,01 , Síla útoku: 0,01 , Rychlost: 160 000 000 , Náklad: 5

Požadavky: Spalovací pohon 3 , Špionážní tech. 2 , Hangár 3

sat.jpeg     Solární satelit

      Vědci vynalezli způsob přenosu energie na kolonii ze speciálně upravených satelitů. Solární satelity se nachází na geostacionární oběžné dráze okolo planety. Získávají solární energii a převádějí ji do pozemské stanice. Výkonnost solárních satelitů závisí na síle solárního záření. V podstatě produkce energie na orbitalech bližších slunci je vyšší než u planet s orbitaly vzdálenějšími. S jejich dobrým poměrem cena/efektivita, řeší tyto satelity problémy s energií mnoha planet. Ale buď opatrný: solární satelity mohou být v boji snadno zničeny

Produkci vašeho satelitu zjistíte v hangáru nebo zásobování v krátkém popisu dole podnabídky Solární satelit.

CENA: 2000 krystalů, 500 deuteria

Základní data bez výzkumu:

Síla trupu: 2000 , Štít: 1 , Síla útoku: 1 , Rychlost: 0 , Náklad: 0

Požadavky: Hangár 1